Kašpárek Vás zve do země pohádek

             Nazdárek děti, maminky, tatínkové, babičky, dědečkové i vy všichni ostatní.

Byli jste už u nás v loutkovém divadle? Určitě ano a já doufám, že se Vám naše pohádky líbí a že přijdete zase.

            V Lišově má loutkové divadlo dlouholetou tradici. Sám ani nevím, kdy se tu hrála první pohádka. Soubory se střídaly, měnila se i místa, kde se pohádky uváděly, dokonce se změnily i loutky.

            Já bych Vám dnes chtěl představit současný soubor, který hraje pod ochrannými křídly Sokola. A kdo v našich pohádkách vystupuje? Kašpárek (Dana Strnadová), Honza, Škrhola (Jitka Hradilová), princezny, čerti (Lenka Matoušová a Daniela Herdová), Baba Zlobaba i hodná babička (Milena Čapková), čaroděj Habakuk, Luciper i drak (Jaroslav Pešek). Na scénu nám svítí a s veškerou technikou nám pomáhá Dorek Matouš. A o naše odřené nosíky a oblečení se stará Věrka Pešková. Průvodní hudbu pohádkami nám ze svých hracích strojků nahrál pan Irmiš.

            V tomto složení, s malými obměnami hrajeme již od roku 1993.-v tomto roce jsme začínali v sále Domu s pečovatelskou službou. Zde jsme hráli deset let. V roce 2004 jsme se přestěhovali do malého sálu kulturního domu a zde působíme dodnes. Snažíme se uvést pohádku každý měsíc v sezóně od října do dubna. V repertoáru máme dvacet pohádek, které obměňujeme stejně jako se mění naše publikum. Starší diváci nás opouštějí a každý rok přibývají mladší. Naší největší odměnou je, když máme plné hlediště.

            Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří nám s naší činností pomohli, pomáhají a budou pomáhat.

             Srdečně Vás zvu na naše představení a těším se až Vás zase uvidím.