Loutkové divadlo v Lišově konečně zase může hrát. Kde? V nově rekonstruovaném kině Svět.

 

A proč jsme se stěhovali? V roce 2013  jsme ukončili naši činnost z technických důvodů. Proč? Protože sklepy kulturního domu, kde jsme měli uskladněné loutky a kulisy, byly v tomto roce dvakrát vytopené. Nejprve jsme se stěhovali v únoru, kdy se do sklepů dostala voda po tání sněhu. Loutky a kulisy jsme vystěhovali, všechno krásně vyschlo a my jsme se mohli v září nastěhovat a začít zkoušet. Ale ouha po nastěhování se jakýmsi způsobem do sklepů opět dostala voda a my jsme opět museli vše vystěhovat.  
    Vzhledem k tomu, že jsme již předtím jednali s městem jak tuto situaci řešit a bylo nám nabídnuto místo v nově stavěném Kině Svět, rozhodli jsme se, že počkáme a přestěhujeme se až bude kino dostavěno. 
    
    Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám vyšli vstříc a pomohli loutkovému divadlu opět začít fungovat a dělat radost dětem.
Nejvíce nám pomohli: pan starosta Jiří Švec, který naši žádost neshodil ze stolu a nabídl řešení. Mgr. Pavla Vaňková a Mgr. Martina Čapková nám pomohly s technickými problémy (osvětlení, ozvučení, nová opona). Vždy při jednání s nimi jsme byli mile překvapeni, že jakákoli pro nás skoro neřešitelná situace najednou našla řešení. Tak ještě jednou DĚKUJEME.
 
   Pro nás jsou nové prostory také novou zkušeností, aby nás bylo slyšet musíme mluvit na mikrofony, na  postavení opony potřebujeme posily z rodinných příslušníků, ale to jsou jen maličkosti, kterým se časem budeme smát. Nejdůležitější je pro nás sucho a teplo.
 
    První pohádku jsme zahráli 2. listopadu a Kašpárek svým prvním krokem do života zahájil novou etapu loutkového divadla v Lišově.
Popřejme mu štěstí a doufejme, že už ho nečeká žádné stěhování.Fotogalerie: O nás

 

Fotogalerie: O nás

Tato fotogalerie je prázdná.